کودک مبتلا به اوتیسم اختلال تکلم دارد|تخصصی ترین کلینیک اختلال یادگیری منطقه17شهرداری کرج

آموزش گفتار درمانی , بهترین البرز - هشتگرد گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین البرز - هشتگرد گفتار درمانی در منزل , بهترین البرز - هشتگرد گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین البرز - هشتگرد کلینیک گفتار درمانی , بهترین البرز - هشتگرد گفتاردرمانی کودکان , بهترین البرز - هشتگرد گفتار درمانی چیست , بهترین البرز - هشتگرد رشته گفتار درمانی , بهترین البرز - هشتگرد مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین البرز - هشتگرد گفتار درمان خوب در تهران , بهترین البرز - هشتگرد دکتر هوشنگ دادگر , بهترین البرز - هشتگرد مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین البرز - هشتگرد مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین البرز - هشتگرد بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین البرز - هشتگرد مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین البرز - هشتگرد مراکز گفتار درمانی در البرز - هشتگرد , بهترین البرز - هشتگرد بهترین گفتاردرمانی در البرز - هشتگرد , بهترین البرز - هشتگرد گفتاردرمانی کودکان در البرز - هشتگرد , بهترین البرز - هشتگرد ادرس گفتاردرمانی در البرز - هشتگرد , بهترین البرز - هشتگرد درمان لکنت زبان در البرز - هشتگرد , بهترین البرز - هشتگرد گفتار درمانی بزرگسالان در البرز - هشتگرد , بهترین البرز - هشتگرد درمان لکنت در البرز - هشتگرد , بهترین البرز - هشتگرد مطب گفتاردرمانی در البرز - هشتگرد , بهترین البرز - هشتگرد فهرست گفتاردرمانی البرز - هشتگرد , بهترین البرز - هشتگرد درمان تلفظ در البرز - هشتگرد , بهترین البرز - هشتگرد بهترین کاردرمانی در البرز - هشتگرد , بهترین البرز - هشتگرد گفتاردرمانی البرز - هشتگرد , بهترین البرز - هشتگرد کاردرمانی البرز , بهترین البرز - هشتگرد کلینیک کاردرمانی در البرز - هشتگرد , بهترین البرز - هشتگرد مراکز توانبخشی البرز - هشتگرد , بهترین البرز - هشتگرد کاردرمانی سینا , بهترین البرز - هشتگرد مراکز کاردرمانی البرز - هشتگرد , بهترین البرز - هشتگرد گفتاردرمانی کودکان در البرز - هشتگرد , بهترین البرز - هشتگرد ادرس گفتاردرمانی در البرز - هشتگرد, بهترین البرز - هشتگرد بازار کار کاردرمانی , بهترین البرز - هشتگرد کاردرمانی در منزل , بهترین البرز - هشتگرد کاردرمانی کودکان , بهترین البرز - هشتگرد رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین البرز - هشتگرد مرکز کاردرمانی , بهترین البرز - هشتگرد رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین البرز - هشتگرد کاردرمانی غرب تهران , بهترین البرز - هشتگرد کاردرمانی جسمی

کودک مبتلا به اوتیسم اختلال تکلم دارد|تخصصی ترین کلینیک اختلال یادگیری منطقه17شهرداری کرج

 

کودک مبتلا به اوتیسم اختلال تکلم دارد

کودک مبتلا به اوتیسم «من» نمی گوید

ارتباط کودک مبتلا به اوتیسم یکطرفه است

واژه سازی کودک مبتلا به اوتیسم غیرطبیعی است

اوتیسم گاهی خفیف است، گاهی شدید

کودک مبتلا به اوتیسم ساعت ها با یک وسیله سرگرم می شود

کودک مبتلا به اوتیسم محو پنکه و لباسشویی می شود

کودک مبتلا به اوتیسم مثل کودکان دیگر بازی نمی کند

تشخیص اوتیسم در بدو تولد ممکن نیست

کودک مبتلا به اوتیسم ارتباط چشمی ندارد

کودک مبتلا به اوتیسم نبوغ خاصی در برخی مسائل دارد

کودک مبتلا به اوتیسم تفکر انتزاعی ندارد

کودکان مبتلا به اوتیسم یکپارچگی حسی ندارند

اوتیسم درمان پذیر است

اوتیسم هم درمان دارویی دارد، هم درمان نگهدارنده

کودک مبتلا به اوتیسم می تواند وارد مدرسه عادی شود

کودک مبتلا به اوتیسم توان همذات پنداری ندارد

باید توقع خود را از کودک مبتلا به اوتیسم تعدیل کنیم

دلیل قطعی اوتیسم معلوم نیست

اوتیسم پدیده ای ناشی از شهرنشینی است

کودک مبتلا به اوتیسم می تواند وارد مدرسه عادی شود

اوتیسم هم درمان دارویی دارد، هم درمان نگهدارنده

با اطلاع رسانی در زمینه اتیسم به جمع حامیان کودکان مبتلا به اختلال اتیسم بپیوندیم

با انتشار این پیام به شناخت هر چه بیشتر اختلال اتیسم کمک نماییم

به جمع حامیان کودکان اتیسم بپیوندیم

) نابعه ای متفاوت

دکتر تمپل گراندين            Telegram.me/autismgroup

تمپل گراندین در سال 1947 در آمریکا  متولد شد. او یک پزشک در زمینه علوم جانوری، پروفسوری در دانشگاه ایالت کالارادو، عضو مرکز اطلاعات و تحقیقات اوتیسم و مهمترین نویسنده و مشاور برای رفتار حیوانات اهلی می باشد. گراندین  به خاطر کارهایش در حمایت از اوتیسم بسیار معروف شده است او همچنین مخترعSqeeze machine  (ماشین فشار) است.این دستگاه برای آرام کردن افرادی که حس هایشان تند است طراحی شده است .

زندگی گذشته و آموزش      Telegram.me/autismgroup

گراندین در بوستون ماساچوست بدنیا  آمد. او در سال 1950 تشخیص اوتیسم گرفت. او در سن دو سالگی  آسیب مغزی تشخیص داده شده بود. مادر گراندین با پزشکی صحبت کرد که به او گفتار درمانی را پیشنهاد کرد. او شخصی را استخدام کردکه ساعات زیادی را برای آموزش و بازی با گراندین و خواهرش صرف می کرد. گراندین تا 5/3سالگی صحبت نمی کرد، به جای برقراری ارتباط جیغ می زد و  هیاهو  می کرد. در سن 4سالگی، گراندین صحبت کردن را شروع کرد و پیشرفت کرد. او خودش را موفّق می دانست و دوستان قابل اعتمادی در مدرسه ابتدائی داشت. به هرحال، گراندین می گوید  مدرسه راهنمایی و دبیرستان بدترین قسمت زندگی او است. درکودکی هر شخصی او را  اذیّت می کرد. در آن زمان، وقتی در خیابان قدم می زد، او را مسخره می کردند و به او می گفتند ((ضبط صوت )) چون او همه چیزها را چندین بار تکرار می کرد. گراندین می گوید ((حالا از آن موضوع خنده ام می گیرد ولی قبلاً واقعاً آزارم می داد)).تمپل گراندین  می دانست که متفاوت است.  او به جای  فکرکردن  به لغات از تصاویر استفاده می کرد. تمپل هزاران تصویر در ذهن خود ذخیره کرده بود. وقتی کسی لغتی برای او می گفت او تصویر مربوط به آن را پیدا می کرد. وقتی تمپل می خواست چیزی بگوید تصویر را به لغتی که گفته شده بود تبدیل می کرد. به خاطر همین توانایی، تمپل و حیوانات خیلی خوب یکدیگر را درک می کنند .

گفتگوی تمپل گراندین با Msnbc.com: 

فکر می کنید در کدام قسمت از طیف اوتیسم قرار دارید؟ Telegram.me/autismgroup

در حال حاضر نسبت به زمان کودکیم کمتر اوتیسم هستم. یادم می آید بعضی رفتارها مثل کندن کرک های فرش و چرخاندن   بشقاب ها را برای ساعت ها انجام می دادم، نمی خواستم لمس شوم، تا حدود 4 سالگی صحبت نمی کردم، جیغ می زدم و جنب و جوش زیادی داشتم اما وقتی بزرگ شدم، بهبود پیدا کردم. سال ها گذشت تا من تشخیص دادم مردمی که در حال صحبت کردن هستند، ممکن است خواستار توجه من باشند، اما نمی دانند که برای من غیر قابل تحمّل و مشکل است که به آن ها نگاه کنم زیرا این کار آرامش مرا به هم می زند و به طور وحشتناکی باعث ترس من می شود و این ترس زمانی کاهش می یابد که با مردم فاصله داشته باشم.

چه چیزی باعث بهبود شما شد ؟ Telegram.me/autismgroup

افرادی در زندگی ام بودند که به من کمک کردند مادرم، خاله ام و معلمم.من یک گفتار درمانگر خصوصی داشتم که انفرادی با من کار می کرد و شخصی که همه ی روز را با من سپری می کرد و بازی می کرد. در سی سال اخیر داروی ضد افسردگی با دوز پایین استفاده می کردم. هرگز دوز آن را زیاد نکردم. آن دارو به حمله های ناگهانی من کمک می کرد. موضوعی که خیلی اهمیت داشت اینکه مرا با چیزهای جدید آشنا می کردند. از اینکه به دامپـروری خاله ام بروم خیلی می ترسیدم  اما مادرم به من می گفت باید برای 2 هفتـه یا همه تابستان به آنجا بروی.از اینکه باید همه تابستان در آنجا می ماندم  ناراحت می شدم. آن موقع  بود  که در مورد گاوها آگاهی   پیدا کردم. من می توانستم بین ترس های آنها و رفتارهایشان ارتباط برقرار کنم. من یک متفکر دیداری هستم نه یک متفکر مبتنی برگفتار. “تصاویر زبان اول من است و کلمات زبان دوم من ” مغز من شبیه تصاویر گوگل است. اگر شخصی کلمه کارخانه را بگوید، اکثر افراد به یک مکان نا معلوم فکر می کنند اما من به جزئیات هرکارخانه ای که تا حالا دیده ام فکر می کنم .

 

 1. التهاب درون‌شامه قلب|تخصصی ترین گفتار درمانی درحیدر آبادکرج 09121623463 
 2. افتادگی دریچه میترال|تخصصی ترین گفتار درمانی درشاهین ویلا کرج 09121623463 
 3. احیای قلبی ریوی|تخصصی ترین گفتار درمانی درمیدان امام حسین کرج 09121623463 
 4. هگزارلین|تخصصی ترین گفتار درمانی درمیدان نبوت کرج 09121623463 
 5. هموکروماتوز|تخصصی ترین گفتار درمانی درمیدان اتحادکرج 09121623463 
 6. دیابت نوع ۲|تخصصی ترین گفتار درمانی درمیدان توحید کرج 09121623463 
 7. دیابت نوع ۱|تخصصی ترین گفتار درمانی درمیدان اسبی کرج 09121623463 
 8. پیش‌دیابت|تخصصی ترین گفتار درمانی درمیدان مهران کرج 09121623463 
 9. هپاتیت ای|تخصصی ترین گفتار درمانی در جهانشهر کرج 09121623463 
 10. نارسایی حاد کبد|تخصصی ترین گفتار درمانی در عظیمیه کرج 09121623463 
 11. حرکات روده|تخصصی ترین گفتار درمانی در بلوارخان زاده کرج 09121623463 
 12. علایم ادراری|تخصصی ترین گفتار درمانی در بلوارشهرداری مهرشهر کرج 09121623463 
 13. پیوند قلب|تخصصی ترین گفتار درمانی در بلوارماهان کرج 09121623463 
 14. نخ دندان|تخصصی ترین گفتار درمانی در بلوارجمهوری کرج 09121623463 
 15. مسواک|تخصصی ترین گفتار درمانی در بلوارپرستار کرج 09121623463 
 16. کلرهگزیدین|تخصصی ترین گفتار درمانی در بلوارموذن کرج 09121623463 
 17. طب ایرانی | گفتارتوان گستر کرج09121623463 
 18. چک لیست کشوری دفاتر کار مامایی| گفتارتوان گستر کرج09121623463 
 19. چک لیست کشوری دفترکار تعذیه | گفتارتوان گستر کرج09121623463 
 20. چک لیست کشوری درمانگاه تخصصی دیابت | گفتارتوان گستر کرج09121623463 
 21. چک لیست کشوری درمانگاه تخصصی داخلی | گفتارتوان گستر کرج09121623463 
 22. چک لیست کشوری مراکز جراحی محدود | گفتارتوان گستر کرج09121623463 
 23.   
  • behtarinalborz.ir
   goftardarmanionline.ir
   googleimage.ir
   hamejaa.ir
   medu-karaj.ir
   siavashataee.ir
   slpnews.ir
   autismonline.ir
   avalinkaraj.ir
   behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir
   behtarinkaraj.ir
   goftardarmanikaraj.ir
   goftareravan.ir
   google-map.ir
   googlegame.ir
   googlemovies.ir
   karaj-medu.ir
   kardarmanialborz.ir
   kardarmanikaraj.ir
   loknatclinic.ir
   loknatshekan.ir
   otalborz.ir
   otkaraj.ir
   pff-rhs.ir
   pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir
   pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir
   siavash-ataee.ir

حصارک پایین   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   رضا شهر   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک ولیعصر   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک قائمیه   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک گلها ,  ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   بیدار چشمه   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   حصارک بالا   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   حیدر آباد   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک گلدشت   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   پیشاهنگی   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک طالقانی   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شاهین ویلا   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   صوفی آباد   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک ظفر ,  رجایی شهر (گوهردشت )   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک بهارستان شرقی   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک بهداری   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک جهازیها   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   حسن آباد   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک امام رضا   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک فرهنگیان   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک اوج   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   کوی امامیه   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   کوی قائم ,    بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در    برغان   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   خیابان ولیعصر   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   اسلام آباد   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   خیابان بهار   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   خیابان چالوس  ,    بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   چهار صد دستگاه   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   آسیاب برجی   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   مهرویلا   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   دولت آباد   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   کارخانه قند   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   گلشهر ویلای شرقی   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   کوی کارمندان جنوبی   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   مظاهری   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   دانشکده کشاورزی   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   بلوار بلال   ,     بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در  شهرک سیمین دشت   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   رزکان   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک منظریه   ,   

Related posts