گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

آخرین نوشته - 11 اردیبهشت 1400

آسیب نخاعی کریستوفر ریو، یک بازیگر مشهور که نقش سوپرمن را در یک فیلم بازی کرده…


آسیب نخاعی

کریستوفر ریو، یک بازیگر مشهور که نقش سوپرمن را در یک فیلم بازی کرده بود ، در سال ۱۹۹۵ و در سومین پرش اسب در یک مسابقه سوارکاری ،از روی اسب خود سقوط کرد. نخاع ریو در تراز بین مهره های اول و دوم گردنی ، در نزدیکی انتهای فوقانی ستون مهره ها آسیب دید. البته در این آسیب ،مغز و بقیه نخاع او سالم و دارای عملکرد باقی ماند ،ولی ارتباط میان مغز و نخاع او قطع شد. بدن ریو در زیر گردن ، فلج شده بود.
چند دهه پیش، چنین آسیب شدیدی ،سبب مرگ بیمار می شد. درمان های طبی نوین و بهنگام، زنده ماندن کریستوفر ریو را تا دهم اکتبر سال ۲۰۰۴ امکان پذیر ساختند ؛ او در این تاریخ به دلیل ابتلا به نوعی عفونت درگذشت . ریو با وجود آنکه فلج شده بود ، ولی فعالیت هایی موثر را برای افراد ناتوان آغاز کرد و مبارزاتی را برای پیشگیری از ایجاد محدودیت هایی مادام العمر برای پرداخت آسیب های نخاعی و نیز افزایش بودجه تحقیقات نخاعی از طریق بنیاد کریستوفر ریو در پیش گرفت .
او به پژوهش ها خوشبین بود، و می دانست که اگر بتوان پس از آسیب دیدگی نخاع ، حتی تنها چند رشته عصبی بین مغز و نخاع را بازسازی کرد، نتیجه حاصل شده بسیار مطلوب خواهد بود. تصویر بالا وی را با همسرش نشان می دهد.
ریو فرا گرفته بود که انگشتان هر دو پای خود را تکان دهد ،انگشتان دست چپ خود را تکان دهد ،دست راست خود را بالا آورد ، و در سرتاسر بدن خود حس های تیز و مبهم و گرما و سرما را از یکدیگر تمیز دهد. موفقیت او در تدوین رژیم های فشرده فیزیوتراپی، ریو را به یکی از طرفداران آموزش وابسته به فعالیت برای افراد دچار آسیب دستگاه عصبی تبدیل کرد.منبع

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

آخرین نوشته - 28 شهریور 1400

برگزاری جلسه مجازی گزارش دفاع پایان نامه…

جلسه مجازی گزارش دفاع پایان نامه راضیه امین دانشجوی ارشد روانشناسی بالینی در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان برگزار شد.…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

آخرین نوشته - 24 شهریور 1400

برگزاری جلسه مجازی گزارش دفاع پایان نامه…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج