گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

ثبت نام

وبلاگ گروه - 11 دی 1348

آمادگی بیمارستانهای جنوب کرمان برای عبور کم هزینه از موج چهارم کرونا


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت دکتر اصغرمکارم در جلسه شورای مدیران این دانشگاه اظهار داشت: جنوب کرمان همچنان در پیک چهارم کووید19 قرار دارد که در مقایسه با پیکهای قبلی عمیقتر و سنگینتر است.

وی با اشاره به تأمین امکانات ضروری برای بیماران کرونایی افزود: در این شرایط خاص برای نجات جان بیماران درگیر با کرونا عمده ترین بحث اکسیژن است که دستگاههای اکسیژن ساز و تانک ذخیره در بیمارستانهای جیرفت و کهنوج نصب شده تا با اطمینان خاطر بیشتری نسبت به درمان بیماران اقدام کنیم.

مکارم با بیان اینکه بزرگترین رسالت ما نجات جان مردم است، اظهارداشت:  بخش سوم ویژه بیماران کرونایی هم در بیمارستان امام جیرفت راه اندازی شد.

وی با اشاره به تأمین داروی مورد نیاز بیماران در منطقه خاطرنشان کرد: کرونا بیماری ویروسی است و درمانها هم کمکی است، باید ابلاغیه های وزارتخانه درباره شیوه های درمان ملاک عمل باشد تا نظرات مختلف باعث تردید در بیماران نشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به اهمیت رعایت دستورالعملهای بهداشتی در کنترل بیماری افزود: ما میدانیم، اصناف از نظر اقتصادی مشکلاتی دارند ولی واقعیت این است که  ویروس به مردم رحم نمیکند باید دقت کنیم دستورالعملها اجرا شود تا زنجیره انتقال هر چه سریعتر قطع شود و از این پیک هم با کمترین مشکل عبور کنیم.

وی ضمن تأکید بر لزوم ادامه همکاریهای بین بخشی در کنترل بیماری خاطرنشان کرد: هر روز شاهد گونه ای جدید از کووید۱۹ هستیم که در استانهای همجوار ما نیز مواردی از نوع هندی مشاهده شده است با وجود این خطرات باید ترددها در منطقه کنترل شده باشد.

مکارم با بیان اینکه شرایط موجود نشان دهنده این است که در قله پیک بیماری کووید19 هستیم و در صورتی که نکات بهداشتی رعایت شود، پیک نزولی خواهد شد، عنوان داشت: بیش از 95 درصد از کارکنان حوزه سلامت در جنوب کرمان نوبت نخست واکسن کرونا را دریافت کرده اند باید شرایطی ایجاد شود با ارسال دوز بعدی با رعایت فاصله گذاری و بدون تجمع واکسیناسیون انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: علی رغم هیاهویی که درباره واکسن استرازنکا شد، هیچ موردی از عارضه جدی در اثر واکسیناسیون در بین دریافت کنندگان نداشتیم این واکسن کمترین عوارض را در بین واکسنهای کرونا در کشور داشته است البته بعضی از عوارض خفیف مانند همه واکسنها دور از انتظار نیست.Source link

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

آخرین نوشته - 7 مرداد 1400

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

آخرین نوشته - 6 مرداد 1400

دکتر آینا ریاحی متخصص کودکان گفت: آمار بستری کودکان مبتلا به ویروس دلتا کرونا رو به افزایش است و باید خانواده‌ها مراقبت…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج