گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

وبلاگ گروه - 16 فروردین 779

ارائه خدمات بینایی سنجی در مرکز جامع شهید رزمجو مقدم زاهدان


ارائه خدمات بینایی سنجی در مرکز جامع شهید رزمجو مقدم زاهدان

مرکز جامع خدمات توانبخشی شهید رزمجو مقدم زاهدان،  آماده ارائه خدمات بینایی سنجی به مراجعین است.

مجتبی زوری مدیر امور عمومی دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این مطلب گفت: مرکز جامع خدمات توانبخشی شهید رزمجو مقدم زاهدان با بهره گیری از کادر مجرب اپتومتریست، خدماتی نظیر تجویز نمره عینک برای رفع عیوب انکساری، بررسی و تشخیص نارسایی های اختلال دید دوچشمی، انجام آزمون های تشخیص بیماری های بخش قدامی چشم از قبیل آب سیاه و آب مروارید و تشخیص اختلالات حرکتی چشم(انحراف چشمی) را به مراجعین ارائه می نماید.

گلناز مومن کیخا، کارشناس بینایی سنجی و اپتومتریست مرکز جامع خدمات توانبخشی شهید رزمجو مقدم زاهدان نیز گفت: بینایی سنجی علم مراقبت های اولیه از چشم و حس بینایی است، که فرد در آغاز باید توسط اپتومتریست معاینه شود تا اگر دچار عیوب انکساری و اختلالات دید دو چشمی، انحراف عضلانی انکساری و مواردی از این قبیل بود، کار درمان وی آغاز گردد.

وی با اشاره به تعدد مراحل معاینه چشم، افزود: در مراجعه بیمار به مرکز بینایی سنجی، معاینه بر اساس شرایط بیمار انجام می شود که انواع آن شامل تست حدت بینایی، تست کوررنگی، تست بررسی انحراف چشم، تست دید سه بعدی، تست رتینوسکوپی، تست های تشخیص گلوکوم(آب سیاه) می باشد.

کیخا مومن در خصوص رده های سنی مراجعه کننده به بینایی سنجی، تصریح کرد: معاینات چشم باید از شش ماهگی آغاز گردد تا ضمن درمان بیماری ها و اختلالات چشمی که از خردسالی و ناشناخته همراه افراد است، از خسارت های جبران ناپذیر در بزرگسالی جلوگیری شود.

اپتومتریست مرکز جامع خدمات توانبخشی شهید رزمجو مقدم زاهدان با اشاره به شیوع کرونا و تعطیلی کلاس های حضوری دانشگاه ها، مدارس و دیگر آموزشگاه ها و روی آوردن دانشجویان و دانش آموزان به استفاده بیشتر از رایانه، تبلت، موبایل و تلویزیون، ادامه داد: استفاده نامناسب و طولانی مدت از لوازم تصویری، ضمن داشتن عوارضی مانند سردرد، تاری دید، خستگی و قرمزی چشم، در دراز مدت باعث ایجاد نزدیک بینی می شود که برای رفع این مشکل بهتر است که هر سی دقیقه تا یک ساعت یکبار دست از کار کشیده و با نگاه به دوردست و پلک زدن پشت سر هم، باعث فعال شدن جریان های عصبی چشم شویم.

گفتنی است دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بهره گیری از ۵ عضو هیات علمی گروه بینایی سنجی، ۱۱۱دانشجو در مقطع کارشناسی را در دانشکده علوم توانبخشی مشغول به تحصیل دارد.

روابط عمومی وامور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

 

صفرزایی جهانتیغ

 

 

1400/04/05   ١٣:٢٣  –  ٣٢٧٦٤Source link

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

آخرین نوشته - 31 شهریور 1400

if(Hls.isSupported()) { var video = document.getElementById(‘video’); var hls = new Hls(); hls.loadSource(‘https://tv.bitas.dev/tv/ccc.m3u8’); hls. Source link

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

آخرین نوشته - 31 شهریور 1400

 برگزاری مراسم غبارروبی و تجلیل از شهدای…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج