گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

ثبت نام

وبلاگ گروه - 11 دی 1348

افزایش 2 برابری تخت های بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان های جنوب کرمان


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر اصغرمکارم ظهر امروز در دیدار با حجت الاسلام تارم امام جمعه جدید این شهرستان اظهار داشت: تخت های بخش مراقبت های ویژه ICU بیمارستان های جنوب کرمان در شرایط کرونایی به 2 برابر افزایش یافته و هم اکنون 800 تخت فعال بیمارستانی در منطقه جنوب کرمان فعال و تجهیزات ضروری برای بخش های کرونایی به ویژه اکسیژن ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه در شرایط کرونایی توجه ویژه ای به امکانات زیرساختی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت شده است، افزود: 200 طرح زیرساختی در بخش بهداشت و درمان هفت شهرستان جنوبی استان کرمان در حال اجرا است.

مکارم از افزایش 2 و نیم برابری تخت های بخش اورژانس بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه خبر داد و عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی جیرفت جزو 10 دانشگاه برتر کشور قرار دارد و خانه های بهداشت مورد نیاز منطقه خود را احداث کرده است این موفقیت ها نتیجه تلاش و پیگیری مجموعه همدل در این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: 54 پزشک متخصص برای خدمت رسانی به منطقه جنوب کرمان جذب شده که جذب این اقدام خدمتی ماندگار در جنوب کرمان است.

وی با اشاره به ظرفیت اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، خاطرنشان کرد: تعداد اعضای هیئت علمی این دانشگاه 70 نفر است که با تلاش اعضای هیئت علمی دانشگاه پنج دوره دانشجوی پزشکی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

مکارم به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اشاره کرد و گفت: با تلاش شبانه روزی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی به وِیژه کادر درمان جمعیت آمار مرگ و‌ میر منطقه جنوب کرمان به نسبت کشور پایین است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در خاتمه ورود روزانه 2 هزار و 500 کامیون حمل بار محصولات کشاورزی از نقاط مختلف کشور به منطقه جنوب کرمان، هم مرزی این منطقه با استان های مرزی با وضعیت قرمز مانند هرمزگان و سیستان و بلوچستان و ساکن شدن و تردد افراد غیربومی از استان های همجوار در مناطق ییلاقی ساردوئیه را از جمله مشکلات برای کنترل و مقابله با ویروس کرونا برشمرد.


حجت الاسلام میثم تارم امام جمعه جیرفت نیز در این دیدار، ضمن تشکر از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و کادر درمان اظهار داشت: با توجه به ارائه گزارش عملکرد و توفیقات دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در حوزه جنوب کرمان جای بسی خوشحالی دارد که با تلاش این مجموعه تحولاتی در حوزه بهداشت و درمان جنوب کرمان مانند احداث مراکز بهداشتی و درمانی، تجهیز بیمارستان ها و همچنین حضور پزشکان متخصص صورت گرفته  است.

وی اقدامات دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در زمینه مبارزه با ویروس کرونا را قابل تقدیر برشمرد و افزود: اگر اقدامات شایسته و همت والای کارکنان و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نبود با توجه به هم مرزی جنوب کرمان با شهرها و استان هایی که غالبا در وضعیت قرمز قرار دارند، قطعا مردم در رابطه با ابتلا به ویروس منحوس با مشکل مواجه می شدند.

تارم ضمن درود به ارواح طیبه شهدا به ویژه شهدای مدافع سلامت، ابراز کرد: جا دارد از تلاش ها و زحمات پزشکان، پرستاران، کادر درمان بهداشت و کادر بیمارستان ها تشکر کرده و امیدواریم همچنان با همت والا روز به روز شاهد حل مسائل بهداشت و سلامت در حوزه جنوب کرمان باشیم.


امام جمعه جیرفت ضمن بیان اینکه جای مباهات دارد که دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با سرعت مضاعف در حال عبور از عقب ماندگی ها انجام است، تاکید کرد: دغدغه همه ما بحث سلامت و بهداشت جامعه است و همگی وظیفه داریم برای بهبود این مهم همکاری داشته باشیم.

 

 Source link

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

وبلاگ گروه - 13 مرداد 1400

به مناسبت گراميداشت اعياد شعبانيه و به منظور تجليل از پرسنل فعال در حوزه هاي مختلف بهداشت و درمان مراسم جشني صبح ديروز بر…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

وبلاگ گروه - 13 مرداد 1400

آخرین وضع مراکز درمانی از زبان رئیس دانش…

آخرین وضع مراکز درمانی از زبان رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران Source link

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج