گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

ثبت نام

آخرین نوشته - 30 خرداد 1400

اهدای ۳۰ عضو پیوندی در بیمارستان رسول اکرم(ص)


سرپرست واحد فراهم‌آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: در طول سه ماهه اخیر سال جاری، دربیمارستان رسول اکرم(ص) بیش از ۳۰ عضو پیوندی از اهداکنندگان عضو، پس از اخذ رضایت جدا و به بیماران نیازمند پیوند زده شده است.

دکتر سام زراعتیان‌نژاد با بیان اینکه در طول سه ماهه اخیر سال جاری در بیمارستان رسول اکرم(ص) بیش از ۳۰ عضو پیوندی توسط اهداکنندگان، اهدا شده است، گفت: تمامی مراحل شناسایی، انتقال و برداشت این اعضا توسط بیمارستان رسول اکرم(ص) صورت گرفته است.

رشد ۱۱۰۰ درصدی عملکرد بیمارستان رسول اکرم(ص) در زمینه فراهم‌آوری اعضا

وی افزود: به اذعان وزارت بهداشت میزان عملکرد بیمارستان رسول اکرم(ص) از نظر تعداد شناسایی بیماران و فراهم آوری اعضا نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته، رشد ۱۱۰۰ درصدی داشته است به طوری که در ماه گذشته اعضای ۱۰ نفر اهدا شده است و در سه ماهه اخیر به طور کلی اعضای ۱۵ نفر اهدا شده که این اعضا شامل قلب، کبد، کلیه و پانکراس بوده است.  

سرپرست واحد فراهم آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: باتوجه به کاهش شدت بیماری کرونا، بخش آی‌سی‌یوی مرگ مغزی بیمارستان رسول اکرم نیز به صورت رسمی در اختیار واحد فراهم آوری اعضا قرار گفته و از این پس تمامی مراحل فراهم‌آوری و اهدای اعضا در بیمارستان رسول انجام خواهد شد.
 Source link

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

آخرین نوشته - 9 مرداد 1400

نقش های دانش آموختگان در جامعه

مهارت حداقل تعداد موارد انجام مهارت برای یادگیری   مشاهده کمک در انجام مستقل کل د…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

آخرین نوشته - 7 مرداد 1400

پیام تبریک مدیران و مسئولین بیمارستان فی…

تهران، میدان ولیعصر ، خیابان کریم خان ، خیابان به آفرین ، بیمارستان فیروزگر پست الکترونیکی: h_firoozgar@yahoo.com شماره تلفن بیمار…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج