گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

وبلاگ گروه - 8 تیر 1400

برای اولین بار؛ پذیرش بیماران بین الملل در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان


دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان موفق به کسب مجوز پذیرش بیماران بین المللی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، برای نخستین بار دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان مطابق با چک لیست های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ارزشیابی و پس از انجام فرآیند ممیزی حائز شرایط پذیرش بیماران بین الملل(IPD)  شد.

دکتر نوید دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان ضمن اعلام این خبر بیان داشت: با توجه به چشم انداز و اهداف دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، بین المللی شدن این دانشگاه در زمینه های آموزشی و درمانی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: چشم انداز بین المللی سازی دانشگاه فراتر از حوزه آموزشی است و در حوزه درمان هم باید با ارتقای بیش از پیش زیرساخت های موجود در بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه گردشگری سلامت توسعه یافته و بیماران بین الملل را جذب نماییم.

دکتر دانائی با اشاره به اینکه جذب بیمار بین الملل، یکی از بسترها برای ارتقای کیفیت خدمات و نزدیک شدن به شاخص های بین الملل و در کنار آن ارزآوری و اقتصاد درمان است، خاطرنشان کرد: پذیرش این بیماران در بیمارستان های تابعه دانشگاه موجب شکوفایی اقتصاد و ارزآوری سایر سطوح شهری می گردد.

وی افزود: در جهت تحقق این مقوله مهم اقتصادی و سلامتی  ساخت نسل جدید بیمارستان ها از جمله هتل بیمارستان در استان سمنان باید مورد توجه قرار گیرد.

دکتر دانائی بیان نمود: با توجه به دریافت مجوز برای پذیرش بیماران بین الملل، ضرورت استمرار بهبود کیفیت ارائه خدمات به بیماران بین الملل  در خصوص فرایند های  پذیرش بیماران بین الملل برنامه های اصلاحی در برنامه های بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه دارد.

دکتر دانائی با تاکید بر این‌که  جذب توریسم سلامت یک تفکر است باید ذهنمان نسبت به این موضوع کاملا آگاه باشد، گفت: باید درخصوص جذب توریسم سلامت در بین شهروندان، مسئولین شهری و همکاران حوزه سلامت فرهنگ سازی شود و تفکر همگان درجهت افزایش جذب گردشگر سلامت تغییر کند.

وی افزود: همکاری و تلاش در جمع شما دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان باعث افتخار من است و امیدوارم بتوانیم وظیفه و نقش خود را در قبال کشور عزیزمان به درستی ایفا نماییم.Source link

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

آخرین نوشته - 31 شهریور 1400

if(Hls.isSupported()) { var video = document.getElementById(‘video’); var hls = new Hls(); hls.loadSource(‘https://tv.bitas.dev/tv/ccc.m3u8’); hls. Source link

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

آخرین نوشته - 31 شهریور 1400

واکسیناسیون جمعیت بالای ۱۸ سال روستای وا…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج