گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

ثبت نام

آخرین نوشته - 7 خرداد 1400

. برقراری ارتباط کلامی با کودک و حرف زدن والدین با وی ( قصه گویی ، لالایی و شعر …


.
برقراری ارتباط کلامی با کودک و حرف زدن والدین با وی ( قصه گویی ، لالایی و شعر خواندن برای کودک ) از بهترین راهکارها در جلوگیری از تاخیر گفتاری کودکان است که می تواند احتمال بروز مشکلات گفتاری را نیز به حداقل برساند ، به همین دلیل است که کودکانی که در خانواده های گفت و گو محور و صمیمی رشد می کنند بسیار کمتر از کودکانی در محیط خانوادگی که در آن والدین زمانی برای حرف زدن با کودکان خود صرف نمی کنند دچار تاخیر گفتاری و سایر مشکلات مرتبط با گفتار و زبان می شوند.

اختلالات گفتاری خفیف در بسیاری از کودکان وجود دارد که معمولا با رشد کودک و بتدریج برطرف می شوند ولی در صورت عدم بهبودی و یا تشدید مشکلات گفتاری کودک مراجعه به مرکز گفتاردرمانی و مشورت با یک گفتاردرمانگر ضروری است.

لازم بذکر است که تاخیر در شروع فرایند درمان با گفتاردرمانی می تواند سبب کاهش احتمال موفقیت در درمان و افزایش مشکلات کودک شود ، به همین جهت توصیه می شود والدین از هرگونه تاخیر در شروع پروسه گفتاردرمانی اجتناب کنند.

مرکز توانبخشی و توانمندسازی عصبی کارن
۰۹۲۱۷۶۹۷۲۲۵
۰۲۱۵۵۳۳۷۹۴۸منبع

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

آخرین نوشته - 12 مرداد 1400

دانشگاه نسل سوم دانشگاهی مبتنی بر کارآفر…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

وبلاگ گروه - 9 مرداد 1400

جلسه شورای پژوهشی مرکز تحقیقات رشد و نمو…

جلسه شورای پژوهشی مرکز تحقیقات بیماریهای رشد و نمو کودکان مورخ ۶/۴/۱۴۰۰ ساعت ۸:۳۰ صبح به صورت آنلاین  با حضور اعضای شورا …

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج