گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

آخرین نوشته - 20 مهر 1400

برگزاری جلسه مجازی گزارش دفاع پایان نامه تکتم حیدری دانشجوی ارشد روانشناسی بالینی


برگزاری جلسه مجازی گزارش دفاع پایان نامه تکتم حیدری دانشجوی ارشد روانشناسی بالینی
جلسه مجازی گزارش دفاع پایان نامه تکتم حیدری دانشجوی ارشد روانشناسی بالینی در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان- انستیتو روانپزشکی تهران؛ این جلسه روز دوشنبه ۱۹ مهر ماه سال جاری به صورت مجازی تشکیل گردید.
اساتید راهنما، مشاور و داوران این پایان نامه دکتر اسما عاقبتی (استادراهنما)، دکتر مسعود صالحی، دکتر فرشاد شیبانی، دکتر زهرا یداللهی (استاد مشاور)، دکتر فهیمه فتحعلی لواسانی و دکتر علی‌اصغر اصغرنژاد فرید (اساتید داور) بودند.
در این جلسه پایان نامه ای با موضوع «نقش میانجی عوامل شخصیتی و روش¬های مقابله¬ای در رابطه میان سبک دلبستگی و تاب¬آوری در افراد مبتلا به افسردگی اساسی» بررسی شد.
در این پایان نامه آمده است: از آنجا که براساس پژوهش¬های گوناگون افراد مبتلا به اختلالات روانشناختی از جمله افسردگی دارای تاب¬آوری پایینی می¬باشند.
 در پژوهش حاضر تلاش بر آن بوده است که با استفاده از بررسی نقش میانجی¬گری عوامل شخصیتی و روش¬های مقابله¬ای، در ارتباط میان سبک¬های دلبستگی و تاب¬آوری به تبین بخشی از فرایندی بپردازیم که باعث میزان تاب¬آوری پایین در این افراد می¬شود. 
نتایج مطالعه بر ۱۱۵ بیمار مبتلا به افسردگی اساسی نشان دادند که احتمالا سبک¬های دلبستگی شکل گرفته در آن¬ها، با تاثیرگذاری بر تعدادی از عوامل شخصیتی که در این¬جا روان¬رنجوری و وظیفه¬شناسی بودند، منجر به تاب¬آوری پایین در آن¬ها شده¬اند.

خبرنگار: مریم مهربانی

 Source link

بایگانی تاریخ خورشیدی

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

آخرین نوشته - 5 خرداد 1401

انجام معاینات رایگان دندانپزشکی جهت سالمندان به مناسبت “گرامیداشت هفته ملی جمعیت“ واحد سلامت دهان و دندا…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

آخرین نوشته - 5 خرداد 1401

شهریار،میدان جهاد،شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریارپست الکترونیکی:shahriar@iums.ac.irمرکز تلفن شبکه بهداشت ودرمان شهریار : 652455…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج