گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

آخرین نوشته - 18 اردیبهشت 1400

تاثیر دروغ در زندگی مشترک پیوند زناشویی، پیوندی است که در آن زن و مرد را در تمام…


تاثیر دروغ در زندگی مشترک
پیوند زناشویی، پیوندی است که در آن زن و مرد را در تمام جنبه‌ها محرم و شریک زندگی همدیگر می‌کند. در این میان دروغگویی همه چیز را نابود می‌کند. دروغ در زندگی مشترک تأثیرات بسیار عمیقی دارد که آگاهی از آن‌ها می‌تواند باعث پیشگیری شود.
1. تاثیر دروغ در زندگی مشترک بی اعتمادی
فردی که مدام از همسرش دروغ بشنود، به مرور زمان نسبت به او و حرف‌هایش بی اعتماد شده و حتی حرف‌های صادقانه او را نیز دروغ به حساب می‌اورد. می‌توانید یک بار دیگر داستان چوپان دروغگو را بخوانید تا این قضیه برای شما روشن تر شود.
2. دروغ پشت دروغ
دروغ کوچک، دروغ‌های بزرگتر به همراه می‌آورد. به این علت که شما برای مخفی کردن یک دروغ کوچک، مجبورید دروغ‌های بزرگ تر بگویید تا اعتبار و آبرویتان خدشه دار نشود. همین مسئله ممکن است به مشکلی بسیار بزرگ در زندگی مشترک تبدیل شود.
3. تاثیر دروغ در زندگی مشترک طلاق عاطفی
اگر دروغگویی منجر به جدایی نشود، شاید تلخ ترین پیامد آن طلاق عاطفی باشد. اتفاقی که می‌شد به راحتی از آن پیشگیری کرد، اکنون زوجین را تبدیل به دو غریبه کرده که فقط در یک خانه با هم زندگی می‌کنند.
4. تربیت نادرست فرزندان
ریشه دروغگویی در کودکی شکل می‌گیرد و اگر جلوی آن را نگیرید، این چرخه تا همیشه ادامه خواهد داشت. فرزندانی که والدین دروغگو داشته باشند و برای صداقتشان تنبیه شوند، در آینده همین ماجراها را با همسر و فرزندان خود خواهند داشت.
5. تاثیر دروغ در زندگی مشترک طرد شدن از جانب دیگران
ممکن است با دروغ گفتن تعدادی از افراد را نزد خود نگه دارید؛ اما زمانی که متوجه شخصیت شما بشوند همگی طردتان خواهند کرد. علاوه بر این که از جانب همسر و فرزندان طرد می‌شوید ممکن است بین خانواده خود و خانواده همسر نیز محبوبیت خود را از دست بدهید. مشکلاتی که در زندگی مشترک به وجود می‌آید قطعا خانواده‌های دو طرف را نیز درگیر می‌کند.منبع

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

آخرین نوشته - 20 مهر 1400

برگزاری جلسه مجازی گزارش دفاع پایان نامه…

برگزاری جلسه مجازی گزارش دفاع پایان نامه تکتم حیدری دانشجوی ارشد روانشناسی بالینی جلسه مجازی گزارش دفاع پایان نامه تکتم…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

آخرین نوشته - 28 شهریور 1400

برگزاری جلسه مجازی گزارش دفاع پایان نامه…

جلسه مجازی گزارش دفاع پایان نامه راضیه امین دانشجوی ارشد روانشناسی بالینی در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان برگزار شد.…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج