گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

ثبت نام

وبلاگ گروه - 22 خرداد 1400

تنها ۲ مورد جزئی از عوارض واکسن کرونا در مراغه ثبت شده استرئیس دانشکده در مصاحبه با ایرنا مراغه تاکید کرد؛


تنها ۲ مورد جزئی از عوارض واکسن کرونا در مراغه ثبت شده است


رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه با اشاره به اینکه حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن کرونا به گروه‌های هدف تزریق شده، گفت: تاکنون تنها ۲ مورد جزئی از عوارض واکسن کرونا در شهرستان ثبت شده است.

دکتر اصغر تنومند  در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان واکسن کرونا در ۲ مرحله و با برندهای مختلف به افراد بالای ۷۰ سال این شهرستان تزریق شده که ۱۳ هزار و ۷۴ دوز آن مربوط به مرحله نخست واکسیناسیون بوده است.

وی با بیان اینکه سامانه ثبت عوارض واکسن کرونا در کشور راه‌اندازی شده، اضافه کرد: تاکنون فقط ۲ مورد عوارض واکسن در این شهرستان به ثبت رسیده که این افراد پس از بستری موقت، ترخیص شده‌اند و در سلامت کامل هستند.

وی اظهار داشت: برخی شایعه‌های فضاهای مجازی مبنی بر عوارض عجیب واکسن‌های کرونا صحت ندارد و شهروندان برای حفظ سلامت جسمی خود به این شایعه‌های بی‌اساس توجه نکنند.

وی اضافه کرد: ۷۰ درصد از افراد گروه‌های هدف در این شهرستان واکسن دریافت کرده‌اند و بقیه افراد این گروه‌ها یا تمایلی به دریافت آن نداشته یا دچار مشکلات مختلفی بوده‌اند.

وی ادامه داد: از آغاز شیوع بیماری کرونا تاکنون ۹ هزار و ۵۵۰ بیمار کرونامثبت با تشخیص PCR در این شهرستان شناسایی شده‌اند که پنج هزار و ۹۱۵ از این تعداد به صورت سرپایی مورد مداوا قرار گرفته و سه هزار و ۶۳۵ نفر نیز در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند.

وی یا اشاره به اینکه متاسفانه تاکنون ۵۳۶ بیمار کرونامثبت شهرستان با تشخیص PCR جان باخته‌اند، ادامه داد: هم‌اکنون ۶۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی این شهرستان حضور دارند که از این تعداد ۱۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

 Source link

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

آخرین نوشته - 12 مرداد 1400

آخرین فرصت واکسیناسیون دانشجویان

Source link

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

وبلاگ گروه - 12 مرداد 1400

5 درخواست ويژه رئيس دانشگاه از رئيس اورژا…

كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد. Source link

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج