گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

آخرین نوشته - 25 اردیبهشت 1400

خیلی از مادرانی که فرزند اتیستیکی با اتیسم شدید دارند از یه برنامه‌ که گویا در ا…


خیلی از مادرانی که فرزند اتیستیکی با اتیسم شدید دارند از یه برنامه‌ که گویا در اون یه مادر ادعا کرده که فرزند اتیستیکش رو با “مهر مادری” درمان کرده انتقاد کردند. با این که ویدیو های این برنامه رو نتونستم با صدا ببینم (به خاطر مشکلات و حساسیت های حسیم نسبت به صدا ها) این برنامه به نظر من که اتیسم خفیف دارم و ممکنه اگر من رو در خیابون ببینید نفهمید اتیستیک هستم هم خیلی آسیب زننده و اشتباه اومد. این پست ترکیبی از افکار من راجع به اون برنامه و همین طور مسکینگ و تظاهر به عادی بودن هست (قسمت مسکینگ به اون برنامه ربط نداره)
——
در این پست یادم رفت بگم که یکی از سخت ترین قسمت های تظاهر به عادی بودن برای خود فرد اتیستیک این هست که حتی وقتی فرد کلی انرژی مصرف می کنه و اذیت می شه تا مثل دیگران به نظر برسه باز هم یه فرد متفاوت و عجیب به حساب می آد و بیشتر وقت ها پذیرفته نمی شه.
این رو هم یاد آوری می کنم که اتیسم یک طیف هست. همه افراد اتیستیک نمی تونن مثل نروتیپیکال ها به نظر برسند. به عنوان فردی که حداقل گاها می تونه این کار رو انجام بده می دونم که دیدگاهم ممکنه نسبت به یه فردی که این انتخاب رو نداره خیلی متفاوت باشه. اما به عنوان یه فردی که اگر به مسکینگ تو اون شدت ادامه می داد الان مطمینا زنده نبود (خیلی جدی دارم این رو می گم) به هیچ وجه نمی تونم از مسکینگ مداوم و روزمره طرفداری کنم.
⚠️پیشنهاد می کنم که اگر روزی یه فرد اتیستیک رو دیدید که آزادانه رفتار های متفاوت خودش رو داشت و کسی مجبورش نمی کرد رفتار های طبیعیش رو کنترل کنه به جای قضاوت خانواده‌اش از این که فرزندشون رو پذیرفته‌اند تشکر کنید! 🌸
قبلا یه پست در مورد مسکینگ گذاشته بودم و بیشتر توضیح داده بودم می تونید اون پست رو هم مطالعه کنید.منبع

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

آخرین نوشته - 7 خرداد 1400

. اهلاً وسهلاً من ‏@34.kitchen زيارتنا اليوم…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

آخرین نوشته - 7 خرداد 1400

گاهی میشه و روش اجرای خیلی از قوانین ، حتی ها، ها و …. رو از طریق همین های ساده داد. تازه خیلی هم لذت بخشه😄. منبع

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج