گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

وبلاگ گروه - 23 تیر 1400

دكتر مرادي :كنترل و مبارزه با قاچاق كالاهاي سلامت محور در استان نيازمند يك همياري و كمك جمعي است


 

اولین جلسه کارگروه استانی مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در سال ۱۴۰۰ در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد.

 

 دکتر مرادی رییس دانشگاه گفت: از همه مسئولین استانی، اصناف عزیز و همه مردمی که در بحث کنترل کرونا ما را یاری کردند صمیمانه تشکر می کنم.

 

وی اظهار داشت: در بیماری کرونا ثابت شد سلامت در کنار امنیت مهم ترین مسئله زندگی انسان است و آسیب اقتصادی، روحی، آموزشی در هیچ مورد دیگر به اندازه کرونا عواقب نداشت.

 

 وی گفت: براساس مسائل ثابت شده علمی اگر ما با تمام قوا و صد در صد عملکرد مثبت داشته باشیم تنها قادریم 25% سلامت مردم را حفظ کنیم و75% آن عواملی است که از دست ما خارج است که کمک و یاری مسئولین  دیگر سازمانها و خود مردم را می طلبد.

 

 دکتر مرادی تاکید کرد:بحث قاچاق کالاهای سلامت محور نیازمند یک همیاری و کمک جمعی است گفت: معضلاتی مانند مواد نیروزا، لوازم آرایشی، داروهای رونگردان، متادون، مواد مخدر و … گستردگی کار در بازار کالاهای سلامت محور را نشان می دهد .

 

متاسفانه از طرفی عطاری ها و عده ای به نام طب سنتی به جای اینکه در کنار ما باشند و در درمان های سبک یاری کننده ما باشند درمان اصلی بیماری را به تاخیر می اندازند و خودشان به معضل مهمی تبدیل شده اند.

 

وی معتقد بود بحث قاچاق کالاهای سلامت محور یک زنجیره به هم پیوسته است و به تنهایی هیچ کسی قادر به حل آن نیست بلکه باید ریشه یابی شود و عوامل اصلی که منجر به قاچاق می شود بررسی و راهکارهای موثر در راستای پیشگیری از آن ارائه گردد.

 

دکتر مرادی افزود: بحث دیگری که در این خصوص بسیار کمک کننده است موضوع آموزش به بازاریان و دریافت کنندگان کالاها و خدمات است که با برگزاری کلاس های آموزشی ، ظرفیت های صدا و سیما و فضای مجازی می توانیم مردم را از عوارض خطرناک داروهای نیروزا و …. آگاه کنیم.

 

رئیس دانشگاه اعلام کرد:  اکنون ما درحال آموزش دستیار تخصصی طب سنتی برپایه های علمی در دانشگاه هستیم و ۲ نفر عضو هیات علمی در سلامتکده که تلفیقی از طب سنتی و نوین است فعالیت می کنند‌

 

او افزود: استفاده از ظرفیت گروه های مختلف در دانشگاهها و ارائه راهکارهای روانشناسی و اجتماعی در این زمینه بسیار کمک کننده است.

 

وی عنوان کرد:به دلیل اینکه در قاچاق کالاهای سلامت محور بحث سود مطرح است بایستی از اهرم های قانونی در کنار مسائل آموزشی و فرهنگی و کار بر روی افکار عمومی استفاده کنیم.

 

رئیس دانشگاه گفت: در راستای کمک به افراد صالح و سالم ، نیروی انتظامی و قضایی بسیار مهم هستند و امیدوارم جلسات این کارگروه اختصاصی تر شده و با توان و قدرت بیشتر ، سلامت اجتماعی، اقتصادی و روانی جامعه ما تامین شود و یک جامعه سالم داشته باشیم.

 

🆔@k_health

 Source link

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

هیچ پستی یافت نشد

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج