گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

ثبت نام

وبلاگ گروه - 6 تیر 1400

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ نوع غالب ویروس کرونا در کشور، هندی و انگلیسی است


دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری اظهار داشت: درحال حاضر، نوع هندی و انگلیسی ویروس کرونا، نوع غالب در کشور است و با شرایط موجود، در هفته‌های آتی دچار افزایش خیز بیماری خواهیم شد .پایگاه خبری وبدا – زنجان، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان بعدازظهر یکشنبه ۶ تیرماه ۱۴۰۰ در نشست خبری در خصوص ورود ویروس دلتای هندی کرونا، اظهار داشت: وقتی که بیماری تبدیل به اپیدمی می‌شود، در مراحل اول، شناسایی نوع ویروس مهم است .

دکتر قزلباش افزود: درحال حاضر، نوع هندی و انگلیسی نوع غالب در کشور است و در مناطقی، به رنگ قرمز درآمده، و طبیعتاً این رنگ منتشر می‌شود بر کل کشور، و با شرایط موجود، در هفته‌های آتی دچار افزایش خیز بیماری خواهیم شد.

رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری با بیان اینکه قسمت عمده ویروس موجود، ویروس هندی و انگلیسی است ادامه داد: در مقابله با این ویروس، روش‌های پیشگیری جلوگیری از  انتشار  بیماری، حائز اهمیت است.

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به وضعیت بیماری کروناویروس در استان، تصریح کرد: در بخش سرپایی، با مختصر افزایش روبرو هستیم، و بیماران بستری، تقریباً در یکی دو هفته، در  یک رنج ثابت قرار گرفته‌اند، و امیدوار هستیم این روند صعودی نباشد.به گفته دکتر قزلباش روند بستری فعلا متوقف شده است، و امیدواریم با تلاش‌های همکاران حوزه سلامت استان، اعضای ستاد مدیریت پیشگیری از بیماری کرونا در سطح استان، و پیگیری‌ها و اقدامات خوب مردم، بتوانیم روند موجود بیماری را متوقف کنیم، و به سمت نزولی شدن پیش ببریم .

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید کرد: مهم این است، وقتی در کل کشور موجی که شروع می‌شود را، بتوانیم مدیریت، و دامنه آن را کم کنیم، و رفاه و امکانات بیشتری را برای استان فراهم بیاوریم.

وی با اشاره به ویژگی‌های خاص ویروس هندی که بیماری‌زایی و واگیری بیشتری دارد، ادامه داد: ما نگران درگیری موج پنجم هستیم و احتمال این درگیری هم هست‌.

رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری در پاسخ به سوالی در مورد علائم واکسن اظهار داشت: ممکن است کوفتگی بدن، درد محل تزریق، سردرد و متورم شدن ناحیه تزریق از علائم تزریق واکسن باشد. و بطور کلی کسی که واکسن می‌زند، رفتاری کاملا طبیعی دارد و در این خصوص، هر عارضه‌ای اگر بیش از چند روز ادامه پیدا کرد، حتما باید به پزشک مراجعه شود.

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید کرد: البته کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند حتماً باید بیماریشان کنترل شده باشد، چراکه یکی از عوامل خطر ابتلا به کرونا، افراد دارای بیماری زمینه‌ای هستند.

گفتنی است این نشست روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته از طریق ویدیوکنفرانس در بستر Adobe به آدرس‌ http://vc.zums.ac.ir/rzb در محل استودیوسلامت استان زنجان مستقر در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار می‌شود .

همزمان با این نشست، لایو اینستاگرامی نیز برگزار می‌شود که دکتر قزلباش پاسخگوی سوالات مردمی است و در این خصوص، مردم عزیز جهت ثبت سوالات خود و دریافت پاسخ، می‌توانند به صفحه اینستاگرام رسمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان به نشانی zums.media مراجعه کنند .

 Source link

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

وبلاگ گروه - 12 مرداد 1400

به مناسبت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر مسو…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

وبلاگ گروه - 12 مرداد 1400

نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۱ مرداد ۱۴۰۰)  | تاریخ ارسال: 1400/5/12 |  نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۱ مرداد ۱۴۰۰) Source link

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج