گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

ثبت نام

آخرین نوشته - 26 اردیبهشت 1400

سندرم پس از فلج اطفال سندرم پس از فلج اطفال عبارت است از مجموعه علایمی که چند سا…


سندرم پس از فلج اطفال
سندرم پس از فلج اطفال عبارت است از مجموعه علایمی که چند سال بعد از بیماری فلج اطفال ایجاد می‌گردد. بیماری فلج اطفال یک بیماری مربوط به سیستم نورون حرکتی تحتانی است که نورون‌های حرکتی پیشین نخاع را درگیر می‌کند.اگرچه تحقیقات زیادی در مورد این بیماری به عمل آمده با اینحال بعضی از مشکلات این بیماری قابل توصیف نیست.
فلج اطفال به علت دومین علت شایع فلج پس از سکته مغزی دارای اهمیت است. مکانیسم دقیق این سندرم ناشناخته‌است. سندرم پس از فلج اطفال تقریباً در ۲۵ الی ۵۰% افرادی که از بیماری فلج اطفال زنده می‌مانند، اتفاق می‌افتد. به طور متوسط پس از۳۰ الی ۳۵ سال از عفونت فلج اطفال ایجاد می‌شود و تاخیر می‌تواند از ۸ سال تا ۷۱ سال متغیر باشد.ضعف و آتروفی ماهیچه‌ای و همچنین درد مفاصل همراه با خستگی پذیری از علایم سندرم پس از فلج اطفال است.
“سندرم پس از فلج اطفال” نیز از جمله بیماری هایی است که از طریق مصرف خوراکی کپسول های افزايش تولید سلول های بنیادی قابل درمان است. توجه داشته باشید طول درمان و میزان بهبودی بیمار در هر فرد متفاوت است و بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد.

لطفا جهت تنظیم وقت مشاوره تلفنی، نام بیمار و نوع بیماری و شماره تماس خود را به شماره 00971509174141 واتس اپ یا تلگرام نمایید.

www.drvaziritabar.com
@drvaziritabarمنبع

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

وبلاگ گروه - 3 تیر 1400

افزایش بیماران سرپایی مبتلا به کرونا، یک…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

آخرین نوشته - 3 تیر 1400

جلسه دفاعیه پایان نامه پزشکی اجتماعی خان…

تهران، بزرگراه همت جنب برج میلاد، دانشگاه علوم پزشکی ایران –دانشکده پزشکی- طبقه سوم – گروه پزشکی اجتماعی و خانواده…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج