گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

ثبت نام

آخرین نوشته - 27 اردیبهشت 1400

سواد سلامت روان یعنی: دانش در مورد نحوه ی جلوگیری از اختلالات روانی ، شناخت اختل…


سواد سلامت روان یعنی:
دانش در مورد نحوه ی جلوگیری از اختلالات روانی ، شناخت اختلالات برای تسهیل جستجوی کمک ، دانش کمک حرفه ای و درمان های موجود ، دانش خودکارآمدی موثر استراتژی ها ، و دانش و مهارت کمکهای اولیه روانی به دیگران؛ دونکته ی خیلی مهم که مغفول مانده اند :
*کمک های اولیه روانی به دیگران !!!…
* و تصمیم به جستجوی کمک!!!….
به جای تأکید بر “تغییردانش و باورها ” ما باید برای” تغییر رفتار یا بهبود سلامت روان ” تلاش کنیم .آنچه که از تعریف اصلی سواد سلامت روان غفلت شده است ،” پیوند با عمل”است ، یعنی “آنچه به شناسایی ، مدیریت یا جلوگیری از مشکلات سلامت روان کمک می کند”.توجه به این نکته مهم است که سواد سلامت روان صرفاً داشتن دانش نیست (همانطور که ممکن است در یک دوره روانشناسی غیررسمی بیان شود). بلکه آن دانشی است که با امکان اقدام به نفع سلامت روان خود یا دیگران مرتبط است “.
برای تأکید جدی بر تغییر رفتار,اکنون باید تأکید را از “سواد سلامت روان” به “اقدام برای بهداشت روان” منتقل کنیم ، “عملی که افراد یا گروه ها برای منافع سلامت روان خود یا دیگران انجام می دهند “.
یکی از موارد مهم در اقدام عملی دربهداشت روان ,اقداماتی است كه توسط افراد یک جامعه برای جلوگیری از خودكشی انجام می شود. آیا شما در 12 ماه گذشته با شخصی در معرض خطر خودکشی تماس داشته اید و در این صورت چه اقدام خاصی برای کمک به وی انجام داده اید؟ به نظر شما چه کاری درست و چه کاری اشتباه است ؟ اگر این اقدامات را نمیدانید بابد سواد سلامت روان خود را ارتقا دهید …ادامه دارد..

‎.‬
‎ویزیت با هماهنگی قبلی با تلفن
٠٩٠٢٥٠١٨٧٠٥منبع

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

آخرین نوشته - 7 خرداد 1400

. اهلاً وسهلاً من ‏@34.kitchen زيارتنا اليوم…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

آخرین نوشته - 7 خرداد 1400

گاهی میشه و روش اجرای خیلی از قوانین ، حتی ها، ها و …. رو از طریق همین های ساده داد. تازه خیلی هم لذت بخشه😄. منبع

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج