گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

وبلاگ گروه - 11 دی 1348

ضرورت رعایت نکات بهداشتی در تبلیغات انتخاباتی ۱۴۰۰


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکترعلی اصغر خیرخواه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به تبلیغات انتخاباتی شورا ها و ریاست جمهوری می طلبد کاندیداها و هوادارانشان به صورت جدی از برگزاری هرگونه جلسه و تجمع در فضاهای بسته خودداری کنند.

وی بر لزوم پرهیز از ایجاد هرگونه زمینه برای ایجاد تجمع انتخاباتی و غیره تاکید کرد و افزود: اگر شرایطی ایجاب کرد باید در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دیگر نکات، جلسات تبلیغاتی برگزار شوند تا به سلامتی مردم آسیبی وارد نشود.

خیرخواه گرمی هوا و استفاده از وسایل سرمایشی را در فضای بدون تهویه از عوامل مهم در سیر صعودی کرونا دانست و گفت: با توجه به این که هوا گرم شده نباید گردهمایی انتخاباتی در فضاهای بدون تهویه برگزار بشود که در غیر این صورت حوادث ناگوار کرونایی سال گذشته در چنین روزهایی که منجر به از دست دادن تعدادی از همشهریان شد، تکرار می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تجمع در فضای بسته را  یک خطر جدی عنوان کرد و افزود: این هشدارها و توصیه ها  باید مورد توجه کاندیدا واقع شود و به همراه هوادارانشان کارناوال های تبلیغاتی و انتخاباتی را نادیده بگیرند و فراموش کنند و اگر برنامه ای دارند در محیط باز برگزار کنند.

وی از تغییر روند کرونا در جنوب کرمان خبرداد که باز هم خطرزا است و گفت: مناطق قرمز در جنوب کرمان و سطح کشور رو به نارنجی و زرد سیر نزولی پیدا کرده و این روند می تواند یک هشدار باشد زیرا ممکن است خیلی شکننده باشد و با کمترین کم توجهی باز به سمت قرمز شدن برویم.

خیرخواه شعله ور شدن ویروس انگلیسی و هندی در استان های همجوار را خطر جدی عنوان کرد و گفت: وضعیت استان های همجوار کرمان برای ما یک هشدار است که مراودات نزدیکی با این مناطق داریم و علی رغم اینکه مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار همکاری کردند باز هم تاکید داریم اگر نسبت به دستور العمل های بهداشتی بی توجهی شود، شاهد تبعات آن خواهیم بود.

وی با ابراز رضایت از روند واکسیناسیون گروه های اولویت دار در جنوب کرمان اظهار کرد: خبر خوش این است که 80 درصد جامعه هدف بالای 80 سال واکسینه شده اند و 75 ساله ها  نیز بالای 60 درصد واکسن دریافت کرده اند  و واکسیناسیون 70 ساله ها نیز شروع شده و اگر کسی از گروه های هدف پیامک دریافت نکرده با ورود به سامانه و ثبت نام در روزهای آینده اقدام کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از شروع  لکه گیری واکسن کرونا در گروه های اولویت دار خبرداد و گفت: با این هدف  که  همه این افراد واکسینه بشوند لکه گیری طی روزهای آینده شروع می شود  و روند واکسیناسیون خوب است و سنین پایین تر و گروه های پُر خطر هم در دستور کار قرار خواهند گرفت  و تا کنون هیچ گونه عارضه‌ ی ثابت شده ای دریافت کنندگان نداشتند.

وی ریشه کنی کرونا را مستلزم رعایت نکات بهداشتی و توام با واکسیناسیون دانست و افزود: باید در حین واکسیناسیون توصیه های بهداشتی را هم رعایت کنیم تا اینکه با کمک مدافعان سلامت هر چه زودتر این ویروس ریشه کن شود.

 Source link

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج