گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

وبلاگ گروه - 19 فروردین 779

عزم جدی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همکاری با دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مهار کرونا، با افزایش مراکز واکسیناسیون دراستان


 

عزم جدی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همکاری با دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مهار کرونا، با افزایش مراکز واکسیناسیون دراستان

به دنبال افزایش آمار مبتلایان در استان و با هدف فراهم آوردن زیر ساخت های انجام واکسیناسیون و گسترش آن، نشستی مشترک با حضور فرماندهان سپاه استان و روسای دانشگاه های علوم پزشکی استان برگزار شد.

دکتر سید محمد هاشمی شهری، رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این نشست گفت: با توجه به شرایط استان که در وضعیت  بسیار بحرانی به سر می برد، با موافقت وزارت بهداشت مجوز واکسینه شدن افراد بالای 50 سال اخذ شده که به محض فراهم شدن زیرساخت ها، عملیات واکسیناسیون را شروع خواهیم کرد.

وی افزود: کادر بهداشت و درمان استان در بحث غربالگری، بیماریابی و درمان بیماران کرونایی، روزهای سخت و طاقت فرسایی را سپری می کند که در کنار آن انجام واکسیناسیون، نیازمند همکاری های بین بخشی است.

دکتر هاشمی شهری تصریح کرد: خوشبختانه مجموعه ی سپاه پاسداران در استان، از ابتدای اپیدمی کرونا همواره در کنار مدافعان سلامت نقش آفرینی کرده اند که این بار نیز با ورود به بحث واکسیناسیون و گسترش مراکز تجمیعی به یاری مردم و خدمتگزاران خود در نظام سلامت استان آمدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در خصوص موج جدید کرونا در استان نیز گفت: واکسیسناسیون به تنهایی محافظت کننده نیست و باید این فرهنگسازی در بین مردم پررنگ شود که حتی اگر واکسن تزریق می کنند، بحث رعایت پروتکل هارا جدی بگیرند.

سردار احمد شفاهی، فرمانده سپاه سلمان استان نیز ضمن تقدیر از مجاهدت های مدافعان سلامت گفت: توفیق خدمت در مسیر پر مخاطره کرونا، هیچ چیز به غیر از عشق به خدمت به مردم نیست.

وی ادامه داد: علی رغم تلاش های بی وقفه کادر درمان، متاسفانه طبق گزارشات واصله، همکاری مردم در مشارکت آگاهانه و رعایت شیوه نامه ها در پایین ترین میزان است و می طلبد افراد تاثیر گذار، صاحب نظر، علما و روحانیون دوشادوش نظام سلامت استان، آگاهی مردمرا افزایش دهند.

فرمانده سپاه سلمان استان با اشاره به اینکه کاهش تلفات و قطع زنجیره ابتلاء با چاره اندیشی و تقسیم کار میسر است، تصریح کرد: با توجه به مشلغه بالای کادر بهداشت و درمان استان و کشور، کاهش ابتلا با رعایت مردم و کاهش مرگ و میر با انجام واکسیناسیون گسترده امکان پذیر خواهد بود که دستیابی به آن، نیازمند چاره اندیشی و احساس مسئولیت همه ی دستگاه ها است.

سردار شفاهی افزود: مجموعه بسیج و سپاه با تمام ظرفیت در اختیار مردم است و در این راستا هر زمان که کادر بهداشت و درمان استان احساس نیاز کند، برحسب وظیفه ذاتی و وجودی، پا به پای متولیان سلامت، آماده ی خدمت رسانی است.

گفتنی است در این جلسه که معاون امنیتی انتظامی استاندری سیستان و بلوچستان، اعضاء ستاد بحران دانشگاه و نماینده یهداری نیروی زمینی سپاه نیز حضور داشتند، مقرر شد که در اسرع وقت محل های مراکز جدید واکسیناسیون توسط سپاه سلمان استان شناسایی، تجهیز و انجام واکسیناسیون با نظارت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آغاز گردد.

 

روابط عمومی وامور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

 

 

 

1400/04/08   ١٤:٤٢  News  ٣٢٨٣٩Source link

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج