گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

وبلاگ گروه - 2 اردیبهشت 779

مشارکت نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در احداث بیمارستان تنفسی


مشارکت نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در احداث بیمارستان تنفسی

 

بخش الحاقی تنفسی بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) زاهدان  با مشارکت معاونت بهداری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در شهر زاهدان راه اندازی شد.

 

افتتاح این بیمارستان یکی از برنامه های سفر وزیر بهداشت به زاهدان بود که در مجتمع فرهنگی آموزشی سلامت دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده است.

 

دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان در این خصوص گفت: با شروع موج اخیر همه گیری کرونا در استان، علاوه بر ظرفیت های موجود در دانشگاه  ظرفیت تمامی ارگان های مرتبط و از جمله نیروهای نظامی و تحت امر مقام معظم رهبری  برای مبارزه با این بیماری به کمک ما آمدند. 

 

وی افزود:  نیروی‌ انتظامی جمهوری‌اسلامی ایران یکی از این نهادهای مقدس بود و فرماندهی بهداد نیروی انتظامی همزمان با حضور ۶۰ نفر از نيروهای پزشکی و کادر پرستاری اين فرماندهی، تجهیز ‌و راه اندازی بخش الحاقی تنفسی ۶۴ تخت خوابی را آغاز و در کمتر از ده روز به مرحله بهره برداری رساند.

دکتر هاشمی با اشاره به اینکه این بخش 64 تختخوابی تحت نظارت و مديريت بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) به ظرفیت های درمانی شهر زاهدان اضافه شده است گفت: این مجموعه علاوه بر بخش های بستری و درمان سرپایی مردان و زنان به کاملترین تجهیزات بستری تنفسی و از جمله دستگاه پرتابل اکسیژن ساز مجهز است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تشکر از همه نهادها و افرادی که در این روزها به کمک مردم استان آمده اند ادامه ‌داد: با توجه به اینکه بیمارستان خاتم الانبیا(ص) روزانه‌ جوابگوی تعداد بالایی از بیماران ترومایی است، بخش الحاقی تنفسی که امروز به دست وزیر محترم بهداشت در مجتمع سلامت دانشگاه افتتاح شد، بار مراجعات بیماران تنفسی و کرونایی را از  این بیمارستان کم خواهد کرد. 

دکتر هاشمی شهری ضمن تقدیر از حضور نیروی انتظامی که علاوه بر وظیفه ذاتی خود در تامین امنیت، تامین سلامت مردم را وظيفه اجتماعی خود دانسته و درکنار مدافعان سلامت نقش آفرینی کرده است، گفت: علاوه بر مشارکت نیروی انتظامی، مدیریت و مهندسین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، و چند موسسه خیریه از خارج از استان نیز در تامین تجهیزات، ملزومات و زیرساخت این بیمارستان  تنفسی، مشارکت داشته اند.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 

 

 

1400/04/22   ١٩:٠٤  News  ٣٢٩٣٧Source link

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

آخرین نوشته - 28 آذر 1400

سخنرانی عضو هیئت علمی دانشکده علوم توانب…

گروه شنوایی شناسی دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران، با سخنرانی دکتر محسن احدی در دومین کنگره ادیولوژی سور…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

آخرین نوشته - 23 آذر 1400

فراخوان و دستورالعمل پیوست فرایند ثبت نام وارسال آثار برای این جشنواره ۱۴۰۰/۰۹/۲۵ لغایت ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ به مدت دو هفته به صورت…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج