گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

وبلاگ گروه - 8 تیر 1400

مشکل مواد مخدر یکی از چالش برانگیزترین مسائلی است که جامعه جهانی با آن رو به رو بوده است/ ارتباط مثبت و موثر والدین با فرزندان آنان را در برابر رفتارهای پرخطر نظیر اعتیاد، ایمن و مقتدر خواهد کرد


به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان، کاظم عسکریزاده مدیر گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد به مناسبت هفته پیشگیری از اعتیاد (۴ تا ۱۰ تیرماه) با این روابط عمومی مصاحبه کرد.

وی با اشاره به اعلام دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد مبنی بر شعار امسال با عنوان «حقایق درباره مواد مخدر را به اشتراک بگذاریم تا زندگی ها را نجات دهیم» اظهار داشت: مشکل مواد مخدر یکی از چالش برانگیزترین مسائلی است که جامعه جهانی با آن رو به رو بوده و متاسفانه تاثیرات جامعی در ابعاد مختلف فردی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و جلوگیری از توسعه پایدار در جوامع گذشته دارد.

عسکریزاده تصریح کرد: واحد بهداشت روانی، اجتماعی و اعتیاد به ارائه فعالیت های از جمله غربالگری اولیه و تکمیلی پیشگیری از سوء مصرف مواد، خدمات روانشناختی به مراجعه کنندگان در مراکز سلامت، ارائه آموزش های لازم جهت پیشگیری از سوء مصرف مواد و… می پردازد.

مدیر گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد نیز در انتها چند توصیه مهم نیز برای خانواده ها داشت:

۱-گوش دادن به کودکان و نوجوانان اولین گام برای کمک به آن ها جهت رشد و ایمنی در برابر آسیب های اجتماعی است.

۲- ایجاد فضای شاداب و برانگیزاننده در منزل از طریق پرهیز و دوری از درگیری، تحقیر، استرس و نداشتن انتظارات غیرمنطقی از فرزندان، سبب آرامش و رضایت نوجوانان از زندگی شده و از گرایش آنان به شادی و لذت های کاذب نظیر مصرف مواد جلوگیری خواهد کرد.

۳-ایجاد ارتباط مثبت، موثر و پایدار والدین با فرزندان سبب همبستگی، آرامش، احساس شادی، رضایت، تقویت اعتماد به نفس و عزت نفس نوجوانان شده و آنان را در برابر رفتارهای پرخطر نظیر اعتیاد، ایمن و مقتدر خواهد نمود.

image_pdfimage_printSource link

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

آخرین نوشته - 26 شهریور 1400

امروز واکسیناسیون جهاد اصلی ما است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در رزمایش حیات بخش مقابله با کرونا عنوان کرد: در حال حاضر جهاد اصلی ما، واکسیناسیون جامعه ه…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

آخرین نوشته - 26 شهریور 1400

۲۶ شهریور، روز ملی فوریتهای پزشکی واورژا…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج