گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

آخرین نوشته - 15 اردیبهشت 1400

نقش روانشناسی در مدیریت منابع انسانی چکیده: بخشی از مدیریت منابع انسانی شامل ب…


نقش روانشناسی در مدیریت منابع انسانی

چکیده:
بخشی از مدیریت منابع انسانی شامل برنامه ریزی برای نیازهای منابع انسانی است. ادغام بین مدیریت منابع انسانی و روانشناسی مسلماً عامل اصلی عملكرد منابع انسانی از ریشه های سنتی تر مدیریت پرسنل است.

امروزه در میان انواع مشکلات سازمانها، بیشترین توجه به چهار مشکل اساسی روانشناسی مدیریت است: انگیزه ، رهبری ، روابط بین فردی ، انتخاب پرسنل.

فرآیند انتخاب نیروی جدید مشتمل به شناسایی ، جذب و انتخاب افراد مناسب برای تأمین نیازهای منابع انسانی یک سازمان است.

انتخاب کارمندان مناسب به سه دلیل اصلی مهم است. اول ، عملکرد خود شما همیشه تا حدی به کارمندان شما بستگی دارد. دوم ، مهم است زیرا استخدام کارمندان هزینه بر است. سوم ، به دلیل پیامدهای قانونی استخدام های بی صلاحیت مهم است.

مصاحبه به عنوان یک ابزار انتخاب از محبوبیت جهانی برخوردار است. ما می توانیم مصاحبه را از نظر چگونگی ساختار ، فرایندهای تعامل ، مشکلات تصمیم گیری بین فردی ، رابطه بین سوالات مرتبط با شغل و سوالات شخصی تحلیل کنیم.
مصاحبه یک معاینه است اگرچه بسیار ذهنی و غیر قابل اعتماد است.

ممکن است شما بعنوان کارفرما آزمون های زیادی را برای “اندازه گیری / ارزیابی” دانش یا مهارت یک داوطلب طراحی یا خریداری کرده باشید. حتما شما هم حدس زده اید که نتایج حاصل از آزمون عمدتاً هیچ ارتباطی با عملکرد شغلی نداشته است.

چاره چیست؟! : تست های روان سنجی
اینها شامل آزمون های توانایی شناختی (صفات هوش عمومی مانند توانایی کلامی ، عددی و منطقی) استُ همچنین به آزمونهای خود گزارش دهی در مورد رفتار ، شخصیت ، زندگی و کار و سیستمهای ارزشی خود داوطلب مرتبط می باشد.
یک کارفرما ممکن است آزمایشی را طراحی کند یا آن را بخرد.ولی مهمتر از آن شخصی باید آزمایش را به درستی انجام دهد و توانایی تفسیر نتایج را داشته باشد. در غیر اینصورت از نتایج یک آزمون ، کارفرما ممکن است قضاوت کند که متقاضی کیفیت لازم را ندارد.

ما بعنوان مشاور و متخصص در حوزه منابع انسانی و کسب و کار، همواره در کنار شما هستیم تا نخبه ترین نیروها را با حداکثر تخصص در کسب و کار شما جذب نماییم.

جهت مشاوره بیشتر با ما در تماس باشید.منبع

بایگانی تاریخ خورشیدی

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج