گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

آخرین نوشته - 24 اردیبهشت 1400

چگونه از صدا و حنجره خود مراقبت کنیم؟ قطعاً حنجره نیز مانند دیگر اعضای بدنمان آ…


🗣
چگونه از صدا و حنجره خود مراقبت کنیم؟ قطعاً حنجره نیز مانند دیگر اعضای بدنمان آسیب پذیر است و نیاز به نگهداری صحیح و بهتر بگوییم استفاده درست دارد. 

باید توجه داشت که رعایت بهداشت صوتی در بعضی افراد ضرورت بیشتری دارد که این افراد شامل:

کودکان پرسرو صدا

خانمها و آقایان پرحرف (به دلایلی صحبت کردن در زندگیشان، نقش زیادی ایفا می کند)

استفاده کنندگان حرفه ای صدا (مانند خوانندگان، هنرپیشگان، معلمان، سیاستمدارانو دیگر کسانی که برای موفقیت در کارشان به صدای خود متکی هستند)

و نیز کسانی که مبتلا به بیماری های مختلف حنجره می باشند. بهداشت صوتی در ضایعات حنجره، اغلب باعث کاهش و یا حذف ضایعه می شود. 

فریاد زدن، بلند صحبت کردن، زیاد صحبت کردن، صحبت ناگهانی و با فشار، با سرعت حرف زدن، صحبت کردن به هنگام بلند کردن اجسام سنگین، گلو پاک کردن و سرفه های مفرط، تقلید صدا، عطسه های زیاد، صحبت کردن و یا استفاده حرفه ای از صدا به هنگام آسیب ها و صدمات حنجره و تارهای صوتی، از موارد بد استفاده کردن از صدا می باشند.
اگر این موارد در افراد به صورت عادت درآید و جزیی از رفتارهای روزمره گردد باعث می شود که حنجره و تارهای صوتی آسیب دیده و فرد دچار اختلال صدا گردد. آسیبهای حنجره که ناشی از بد استفاده کردن از صدا شامل ندول تارهای صوتی، زخم تماس در تارهای صوتی، پولیپ تارهای صوتی و لارنژیت مزمن است.منبع

بایگانی تاریخ خورشیدی

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

آخرین نوشته - 3 آبان 1400

جلسه آنلاین معارفه با دانشجویان گفتاردرمانی  ورودی ۱۴۰۰   روز سه شنبه مورخ ۴ آبان ماه  ساعت ۱۲-۱۰  برگزار می شود .     …

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

آخرین نوشته - 3 آبان 1400

معرفی رشته گفتاردرمانی به مناسبت روز جها…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج