گروه توانبخشی گفتار توان گستر 09121623463

وبلاگ گروه - 11 دی 1348

40 درصد افراد بالای 75 سال در جنوب کرمان واکسن کرونا دریافت کردند


به گزارش دکتر اصغرمکارم عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون  بیش از 8400 مورد مثبت کرونا در منطقه داشته ایم به ویژه در یک ماه اخیر افزایش قابل توجهی داشته ایم و حدود 25 درصد موارد مثبت در همین پیک جدید و طی 40 روز اخیراتفاق افتاده است.

وی افزود: موارد مرگ و میر هم به نسبت پیکهای قبلی و آمار کشوری در پیک چهارم کمتر بود اما برای ما حتی یک مورد مرگ هم غم انگیز است امیدواریم با رعایت نکات بهداشتی توسط مردم دیگر این آمار تکرار نشود.

مکارم تصریح کرد: در زمینه تزریق واکس کرونا به گروههای هدف در منطقه هم  بر اساس اولویتهای تعیین شده توسط وزارت بهداشت 80 درصد جمعیت بیش از 11 هزارو 800 نفری سالمندان بالای 80 ساله مراجعه و واکسن را دریافت کرده اند که به سمت دریافت دوز دوم خواهند رفت.

وی خاطرنشان کرد: توصیه داریم افرادی  که در این گروه سنی قرار دارند و هنوز واکس را دریافت نکرده اند با مراجعه به سایت جهت ثبت نام اقدام کنند تا با آنها تماس گرفته شود و واکسن کرونا را دریافت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: خوشبختانه گروه سنی 75 سال به بالا برای دریافت واکسن اعلام شد که در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت 5 هزارو 180 نفر را شامل میشود  و از  ابتدای هفته جاری واکسیناسیون آنها نیز آغاز شده است و تاکنون حدود 40 درصد این گروه سنی واکسینه شده اند.

مکارم با بیان اینکه بخش بعدی واکسن به میزان 4 هزارو 800 دوز واکسن جدید تحویل دانشگاه شد که بر اساس اولویتها تزریق میشود، اظهار داشت: ممکن است مراجعاتی داشته باشیم و توقعاتی ایجاد شود ما تلاش داریم، برابر با سند ملی واکسیناسیون کشوری عمل کنیم و تحت هیچ شرایطی از این دستورالعمل تخطی صورت نگیرد، افراد با هر شرایط و منصبی بوده اند ما همه را در قالب سند ملی واکسیناسیون راهنمایی کردیم.

وی بیان داشت: مردم شتابزده عمل نکنند قطعا واکسیناسیون طی سه هفته آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت و افرادی که بیشتر در خطر هستند، اولویت بیشتری دارند ابتدا واکسینه میشوند و بقیه مردم هم حتی جوانها که در معرض خطر شدیدی هم نیستند به موقوع واکسینه میشوند امیدواریم حداکثر تا پایان سالجاری تمام جمعیت کشور واکسینه شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: دریافت واکسن به معنای ایمنی 100 درصد نیست پس اگر دوز اول دریافت کردید و دوز دوم را دریافت نکردید معنی آن است که بخشی از این ایمنی حاصل نمیشود و وقتی هم که هر دو دوز واکسن را دریافت کردید باز هم بدین معنا نیست که  شما صد درصد ایمن هستید  و حتما باید دستورالعملهای بهداشتی  را رعایت کنید.

مکار تصریح کرد: مردم توجه داشته باشند، حضور  در تجمعهای خانوادگی، عزا و عروسی به ویژه اگر در فضای سربسته و محدود باشد  چون بیش از 80 درصد موارد بیماری بدون علامت است، میتواند باعث انتقال شدید بیماری و منجر به مرگ شود  پس به شدت مراقب سلامتی خود و عزیزانتان باشیدSource link

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

آخرین نوشته - 1 شهریور 1400

واکسیناسیون اعضای هیئت علمی و کارکنان دا…

روابط عمومی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی- به همت معاونت پشتیبانی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی با همکاری دانش…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

وبلاگ گروه - 24 تیر 1400

اطلاعیه واکسیناسیون کوئید -19

اطلاعیه واکسیناسیون کوئید -19 به اطلاع کلیه افراد بالای 60 سال می رساند جهت دریافت واکسن کوئید 19 در مراکز ت…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

Call Now Buttonتماس با کلینیک توانبخشی کرج